Uzun süredir kanserle mücadele eden ve tedavisine Türkiye’de devam edilmesini isteyen Türk halk bilimci Prof. Dr. İlhan Başgöz, 100 yaşında hayatını kaybetti.

ABD’de yaşayan ve uzun süredir kanserle mücadele eden Başgöz, tedavisine Türkiye’de devam edilmesi için talebini yetkililere iletmiş ve bunun üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından ABD’ye ambulans uçak gönderilmişti. Bu uçakla 5 Ocak 2021’de Türkiye’ye getirilen Başgöz’ün tedavisi sürüyordu.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İlhan Başgöz hocamızı kaybettik. Hocamıza Allah’tan rahmet, yakınları, sevenleri ve öğrencilerine başsağlığı diliyorum” ifadesini kullandı.

MEMLEKETİNE DÖNDÜĞÜ İÇİN SEVİNÇLİYDİ

Başgöz, Türkiye’ye nakli için gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından Indianapolis’ten ambulans uçakla alınarak Esenboğa Havalimanı’na getirildiğinde, ülkesine dönmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirmişti. Haber

https://www.haberler.com/turk-halk-bilimci-prof-dr-ilhan-basgoz-vefat-etti-14064188-haberi/

View at DailyMotion

Topics #coronavirus #covid 19 indiana #covid 19 statistics #covid 19 usa #covid symptoms #covid-19 #novel coronavirus #second #stimulus #update